działka twoich marzeń

Jaka jest twoja wymarzona działka?

twoja wymarzona działka


Zamknij oczy i wyobraź sobie…

swoją wymarzoną działkę.
W jakiej jest okolicy? Czy w pobliżu jest las, a może jezioro?
Czy jest położona na przedmieściach, czy na nowym osiedlu, a może na wsi albo na kompletnym zadupiu?
Czy jest skąpana w słońcu czy zadrzewiona?
Czy ma blisko autobus / pociąg / szkołę / sklepy czy wręcz przeciwnie?
Czy chcesz mieć sąsiadów za płotem czy jednak nieco dalej?
Czy chcesz tam docelowo mieszkać na stałe, czy przyjeżdżać tylko na letnie weekendy?
Czy twoja wymarzona działka może być mała czy jednak wolisz dużą?

Na razie puść kompletnie wodze wyobraźni, na ziemię będziemy schodzić późnej ;)

I jak, masz już przed oczami obraz swojej wymarzonej działki? Opisz nam ją w komentarzu, bo nic tak fajnie nie werbalizuje marzeń jak ich napisanie czarno na białym :)

działka na morzu

A co jeśli kompletnie tego nie widzę?

Wtedy wybierz się na wycieczkę krajoznawczą w teren. Wsiądź w auto lub autobus i pojedź w okolicę, która wiesz, że ci się podoba. Nawet jeśli jest akurat zima i mróz. Deszczową aurę lepiej odpuścić, bo wtedy jest szansa, że żadne miejsce ci się nie spodoba ;)
Wysiądź z auta, idź na spacer, porozglądaj się dookoła, chłoń to, co widzisz.

A później wróć do domu, usiądź wygodnie, zamknij oczy i… wróć na początek tego artykułu. Jestem pewna, że po jednej lub kilku takich wyprawach twoja wymarzona działka pojawi ci się przed oczami :)

droga do wymarzonej działki

A co jeśli nie chce mi się ruszyć sprzed komputera czy telewizora?

Wtedy zastanów się raz jeszcze, czy na pewno chcesz swoją wymarzoną działkę kupić? Może to jeszcze nie ten moment, może w ogóle tego nie czujesz… na razie? Może chcesz kupić działkę, bo żona nalega? Wtedy pokaż jej ten artykuł ;)

działka w górach

A co jeśli widzę działkę w górach, a mieszkam na nizinach?

Hmm… Może warto porwać się na spełnienie tego marzenia? Bo jak nie teraz to kiedy?
A jeśli jednak nie chcesz wyprowadzać się na drugi koniec Polski, to znajdź w okolicy wzgórza, górki albo pagórki – może gdzieś się takie kryją, a nawet o tym nie wiesz? Niskie pagórki też mogą być piękne i dać namiastkę gór.
Tak samo, jeśli w marzeniach widzisz działkę nad morzem. Może jezioro choć w pewnym stopniu zastąpi morze. Tak, wiem, morze i jezioro to zupełnie inny klimat, ale z drugiej strony to woda i to woda ;) Jeśli nie możesz zamieszkać nad morzem, to może warto zamieszkać nad jeziorem?
Jeśli masz jeszcze inne dylematy, to podziel się nimi w komentarzu. Bo wiesz, co wiele głów to nie jedna i może wspólnie coś wymyślimy :)

działka nad jeziorem

I co zrobić dalej z moją wymarzoną działką?

Dalej to już konkrety!
Na początek rozważ na ile twoje marzenia są możliwe do spełnienia. Wszyscy wiemy, że marzenia są po to aby je spełniać i ja się zawsze pod tą maksymą podpisuję pierwsza. No ale zdarza się, że marzenia trzeba jednak zestawić z rzeczywistością i czasem trochę, czasem bardziej, zejść na ziemię.
A więc schodzimy lekko na ziemię i spisujemy nasze zweryfikowane marzenia w zeszycie lub planerze.
Następnie krok po kroku analizujemy, na ile poszczególne marzenia są dla nas ważne w stuprocentowej skali.
Na koniec warto jeszcze wypisać sobie konkrety typu: wjazd na wymarzoną działkę od północy, możliwość zrobienia płaskiego dachu, dostępność wszystkich mediów, w tym na przykład gazu czy światłowodu, brak słupów i jeszcze inne, które tylko przyjdą wam do głowy. I też zrobić analizę procentową, bo co ważne dla innych, może w ogóle nie być ważne dla ciebie i odwrotnie.

działka na łące

Zrób quiz

Gdy poszukiwałam swojej pierwszej wymarzonej działki, zadawałam sobie szereg pytań, bo wybór wcale nie był łatwy. Zebrałam wszystkie te pytania razem i dziś udostępniam je tobie. Wiem, jak zapisanie tego, co dla nas ważne porządkuje myśli i sprawia, że wiele rzeczy się w głowie układa.

Więc nawet jeśli wiesz czego chcesz, warto sobie tą wiedzę uporządkować, robiąc quiz. A jeśli nie wiesz, jaką tak naprawdę chcesz mieć działkę, to tym bardziej ten quiz pomoże ci się tego dowiedzieć, choćby na razie z grubsza.

Możesz wracać do tego quizu za każdym razem, gdy coś się u ciebie zmieni, albo zmieni się twoja koncepcja na zakup wymarzonej działki lub koncepcja na wymarzony dom, bo pamiętaj, że jedno wynika często z drugiego.

Przyjemnego quizu zatem! Niech pomoże ci on określić i sprecyzować cele, no i zakupić działkę marzeń oczywiście!

Quiz zrobisz tutaj: Quiz 'Jaka jest twoja wymarzona działka’.

A jeśli chcesz, możesz podzielić się w komentarzu jak ci wyszło! Chętnie się tego dowiem:)

Uśmiechnij się! :)
Alicja z Krainy Działek

działka twoich marzeń

Napisz komentarz