baner Jak bezpiecznie kupić działkę budowlaną

Chcesz kupić działkę i wybudować na niej swój dom?

ikona na tak Bez zamotek

ikona na tak Bez problemów z Pozwoleniem na budowę

ikona na tak Bez straty kasy na działkę, na której nie wybudujesz nic albo nie to co chcesz

Dowiedz się jak sprawdzić samemu swoją działkę przed zakupem

żeby żadne niespodziewane niespodzianki nie zablokowały ci możliwości budowy twojego przyszłego domu.

Sprawdź działkę zanim kupisz

Większość osób, kupując działkę pod budowę domu mówi, że wystarczy sprawdzić Księgę Wieczystą i finito.

Tymczasem realnie nawet sprawdzenie dostępu do drogi i mediów to wciąż za mało, aby zminimalizować ryzyka braku możliwości budowy.

Potrzebujesz sprawdzonego i używanego od lat przez profesjonalistów sposobu, który:

Przeprowadzi cię krok po kroku przez cały proces sprawdzenia działki przed zakupem

abyś później, gdy już działkę kupisz, mógł zacząć budowę domu, zamiast rozwiązywania (czasem nierozwiązywalnych) problemów.

Pokaże ci, jakie problemy możesz napotkać

i jak sobie z nimi poradzić, jeśli jest to możliwe.

Nauczy cię nie tylko co sprawdzić, ale także jak to zrobić

Praktycznie i realnie, a nie w teorii, z której po lekturze nadal wiesz niewiele.

Właśnie z myślą o takich potrzebach powstał ten przewodnik.

Jeśli chcesz kupić działkę i wybudować na niej dom z twoich marzeń, ale…

Boisz się, że czegoś nie dopilnujesz, zapomnisz albo po prostu nie będziesz o tym wiedział.

Nie sprawdzisz, a potem nici z budowy.

Nie chcesz polegać tylko na tym, co mówi ci sprzedający albo pośrednik nieruchomości.

Im zależy, żeby sprzedać działkę, a nie na twojej przyszłej budowie.

Zdajesz sobie sprawę, że nawet jedna mała, nie dopilnowana rzecz,

może zaważyć na możliwości budowy twojego domu.

Gdy już działkę kupisz, to chcesz budować,

a nie tracić czas, nerwy i kasę na szukanie rozwiązań, których być może nie znajdziesz.

Wiesz, że to, co piszą w internecie osoby nie będące w branży,

to tylko mała część tego, co tak naprawdę sprawdzić musisz. A zdarza się przecież, że piszą bzdury.

Niekoniecznie chcesz wydawać dodatkową kasę

na usługę audytu działki wykonaną przez eksperta.

Jeśli tak jest, to sprawdź działkę samemu, koniecznie zanim ją kupisz!

Zobacz, co ludzie piszą o przewodniku
’Jak bezpiecznie kupić działkę pod budowę domu’:

opinia od Ewy Popielarz

Zakup działki to jedna z bardziej stresujących decyzji w życiu. Zwykle przez ten proces przechodzimy raz – może dlatego, że tak wiele nerwów nas kosztuje. Większość z nas nie ma specjalistycznej wiedzy w tym temacie, boimy się, że zostaniemy oszukani, wtopimy grube pieniądze i będziemy potem żałować. I tutaj z pomocą przychodzi Alicja Durka i jej e-book poradnikowy „Jak bezpiecznie kupić działkę pod budowę domu”.
Już sam rzut oka na spis treści powinien przekonać Was do tego, że Alicja zna się na rzeczy. O połowie tych punktów sama w ogóle bym nie pomyślała. Miałam zresztą okazję przetestować rady Alicji w praktyce. Dzięki e-bookowi solidnie przygotowałam się do rozmowy z właścicielem działki, której ostatecznie… nie kupiłam. Gdyby nie Alicja, pewnie dałabym się ponieść emocjom i nie dopytałabym o kluczowe sprawy.
Martwicie się, że sami i tak nie zdołacie tego wszystkiego pojąć, bo nie macie pojęcia o księgach wieczystych, prawach budowlanych, a skrótowce MPZP czy WZ z niczym się Wam nie kojarzą? (No, ten drugi to może z wuzetką, ale raczej nie o ciasto chodzi). Bez obaw – Alicja wyjaśni Wam wszystko przystępnym językiem. Doda od siebie kilka przestróg, które opatrzy hasłem „Tego nikt Wam nie powie!”, a zakończy praktycznymi radami bazującymi na jej wieloletnim doświadczeniu.
Wiele rzeczy przy zakupie działki może pójść nie tak, wielu można żałować. Jedyne, czego żałować nie będziecie na pewno, to inwestycja w e-book „Jak bezpiecznie kupić działkę pod budowę domu”. To zaledwie promil w odniesieniu do pozostałych kosztów. Ale to ten promil, który robi różnicę. Wraz z e-bookiem Alicji kupujecie spokój i pewność, że podejmiecie dobrą decyzję. Być może jedną z ważniejszych w życiu.

Ewa Popielarz ewapopielarz.pl
Ania Dyl opinia

Od wielu lat marzę o domku w lesie. Mam w głowie plan budynku i zagospodarowanie ogrodu. Właściwie mogę kupować ziemię, jednak…
W swoim życiu kupiłam dwa mieszkania. Za każdym razem zaskakiwały mnie przepisy i ograniczenia, o których nie miałam pojęcia i o których nikt mi nie powiedział. Bardzo zawiodłam się na pośrednikach nieruchomości. Teraz po prostu im nie wierzę i mam jasność, że zanim wydam pieniądze na nieruchomość, muszę SAMA wiedzieć, jak to zrobić, żeby nie dać się oszukać. Smutne, ale praktyczne.
Zakup działki na dom to spory wysiłek, nie tylko finansowy, ale też czasowy. Trzeba się najeździć, nachodzić i nasprawdzać. Nie chcę robić tego w ciemno i bez przygotowania, bo ryzyko jest zbyt duże.
Ucieszyłam się bardzo, że mogę zdobyć wiedzę, której potrzebuję od osoby, która ma doświadczenie w temacie.
Ebook przerósł moje oczekiwania. Spodziewałam się krótkiego poradnika, który poukłada mi proces zakupu w głowie. A tymczasem dostałam ogrom praktycznych wskazówek „z życia wziętych” i wyjaśnienia skomplikowanych kwestii technicznych i prawnych. I rozumiem, co czytam!
Całość napisana jest lekko, z bardzo ciekawymi przykładami. Już po pierwszym wieczorze miałam jasność, budowa domku w lesie nie oznacza zakupu kawałka lasu…
To książka w stylu „wydrukuj i miej pod ręką, żeby na bieżąco zaglądać”. Wiem, że nie zapamiętam wszystkiego, ale bardzo cieszę się, że mogę wracać do poszczególnych rozdziałów w takim tempie, jak przebiega mój proces decyzyjny i działanie.
Moja ulubiona sekcja to „Tego nikt Ci nie powie”, bo zawiera te informacje i wskazówki, które są jasne dla ludzi z branży, ale dla kogoś takiego jak ja, to wiedza tajemna i najczęściej kluczowa do podjęcia dobrej decyzja.
A bohaterowie przytaczanych historii, to już wisienka na torcie. Te żywe przykłady pomogły mi zrozumieć, dlaczego niektóre aspekty są tak istotne i jak będą się przekładać na moje dalsze życie. Świetne!
Polecam wszystkim, którzy kupują lub marzą o zakupie gruntu. To jak pasy bezpieczeństwa podczas jazdy po wertepach.

Ania Dyl annadyl.pl

Wszystkim przyszłym i obecnym nabywcom nieruchomości chciałbym polecić e-booka autorstwa p. Alicji Durka pod intrygującym tytułem „Jak bezpiecznie kupić działkę pod budowę domu. Bez nerwów, straty czasu i pieniędzy.” Autorka, w oparciu o swoje doświadczenia zawodowe pośrednika nieruchomości, po setkach rozmów z klientami, wysłuchaniu tysięcy pytań, wątpliwości i obaw zmierzyła się z wyzwaniem opracowania swoistego Vademecum dla tych wszystkich, którzy planują zakup działki pod wymarzony dom lub inwestycję.

Poruszony problem, jakim jest zakup działki, jest niezwykle trudny, dlatego też zwraca uwagę sposób wypowiedzi w publikacji. Autorka zwraca się do czytelnika w pierwszej osobie, a treści przedstawiane są są w sposób przystępny, nie brak w książce konkretnych przykładów transakcji „doprawionych” dawką humorystycznych komentarzy i konkluzji. 
Moją szczególną uwagę zwróciły „pułapki” jakie czyhają na potencjalnego nabywcę, które są wyszczególnione w każdym rozdziale. Mówiąc lapidarnie autorka mówi to czego nie powie obecny właściciel działki lub dokumentacja nieruchomości. A znaczenie ma tu dosłownie wszystko: położenie działki, jej otoczenie, drogi dojazdowe, istniejąca w rejonie infrastruktura, środowisko naturalne, co obecnie występuje na działce, co jest na niej wybudowane, jak się „tego” pozbyć lub „to” rozbudować a także formalno- prawne możliwości gospodarowania miejscem pod wymarzony dom.

Autorka w żaden sposób nie próbuje zniechęcić czytelnika do zakupu działki, ale lojalnie ukazuje jak wiele pracy należy włożyć, szczególnie  w zakresie dopełnienia obowiązków formalnych, które po pomyślnym zakończeniu będą źródłem satysfakcji i radości z nabycia działki.

Przeczytanie vademecum p. Alicji Durki pozwala lepiej przygotować się do współpracy z pośrednikiem nieruchomości w zakresie nabycia działki, zwróci uwagę na aspekty, z których początkowo można nie zdawać sobie sprawy oraz przygotuje potencjalnego nabywcę do określenia swoich potrzeb w sposób klarowny i pragmatyczny. Autorka poruszając porblematykę zakupu działki zrobiła co trzeba  i jak trzeba.

Mirosław Stróżyński Doktorant Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku

Mega się cieszę, że trafiłam na tego ebooka! Czyta się przyjemnie dzięki wplecionemu humorowi. I to naprawdę jedyna taka publikacja na rynku, dzięki ćwiczeniom i dodatkowym materiałom od razu wiedziałam co mam robić, a nie tylko zrób to i tamto, a później i tak zostajesz sam i może wiesz trochę więcej, ale nie wiesz, jak masz się za to zabrać. Tu wiem! I na pewno skorzystam wkrótce, bo szykujemy się do kupna naszej działki. Dziękuję!!!

Agata M.

Bardzo pomocne to, co tu przeczytałem. Polecam każdemu, kto ma w planach kupić grunt.

Jarek

Tak, pomógł mi ten ebook i to bardzo. A właściwie nie ebook, bo ma sporo stron. A mimo to łatwo przez niego przejść, zrozumie każdy, nawet osoba jak ja, która nie bardzo się na tym zna. Widać, że autorka jest praktykiem i zna się na tym, o czym pisze i nie wciska niepotrzebnej teorii. Dowiedziałam się, jak sprawdzić działkę zanim ja kupię i o to mi chodziło.

Magda P

Polecam wersję z dodatkami. Są tam fajne arkusze, które bardzo nam się przydały. Workbook też super przydatny. Nie żałujemy z mężem tego wydatku, działka już kupiona:) Sprawdziliśmy wszystko według książki, nie było to trudne, bo wszystko jest wyjaśnione.

Sandra i Rafał

Wiedza zdecydowanie warta wydanych pieniędzy, a nawet wiecej. Myślę, że zwróci się bardzo szybko. Proces kupna działki rozłożony na czynniki pierwsze, jesli ktoś chce zacząć inwestować w grunty jak ja, to pozycja obowiązkowa moim zdaniem.

Michał Przewoźny

Dowiedziałam się dużo rzeczy, o których faktycznie w ogóle bym nie pomyślała. Naprawdę polecam, warto przeczytać jeśli planuje się budowę.

Gośka

Czego się dowiesz z przewodnika
’Jak bezpiecznie kupić działkę pod budowę domu’:

Jakie warunki musi spełniać działka, abyś mógł na niej wybudować to, co chcesz.

To wcale nie takie oczywiste jak być może teraz myślisz.

Jakiej działki na pewno nie kupować, jeśli chcesz się na niej budować.

Co może sprawić ci niespodzianki, gdy będziesz chciał uzyskać Pozwolenie na Budowę

i jak się na te niespodzianki nie nadziać.
Prawdopodobnie większości z nich w ogóle się nie spodziewasz.

Jak sprawdzić swoją przyszłą działkę przed zakupem,

żeby nie wpakować się w wydatek kilkuset tysięcy i nie móc się budować.

Jak nie dać się zrobić w balona komuś, kto bardzo chce działkę sprzedać

i powie ci wszystko, co chcesz usłyszeć.

Jak ustrzec się błędów, które popełnia większość osób kupujących działkę,

a które mogą zaważyć na być albo nie być twojego przyszłego domu.

Co zrobić jeśli napotkasz niespodzianki, a działkę bardzo chcesz.

Odpuścić, czy próbować je rozwiązać? Jeśli rozwiązać, to jak?

Jakiej działki tak w ogóle potrzebujesz – od tego zacznij poszukiwania.

Sprecyzuj konkretnie swoje potrzeby i oczekiwania, żeby wyeliminować emocje przy zakupie na ile to możliwe.

Kto napisał dla ciebie ten przewodnik?

Alicja z Krainy Działek

Pomagam moim klientom w spełnieniu ich marzenia o własnym domu oraz osiągnąć ich cele inwestorskie.

Nieruchomości gruntowe to mój życiowy bzik od kilkunastu lat. Od ponad 6 lat:

 • sprawdzam je dla swoich klientów,
 • analizuję Plany Miejscowe,
 • występuję o Warunki Zabudowy,
 • jeżdżę w teren,
 • czytam ustawy i orzeczenia sądowe,
 • prowadzę szkolenia.

Zależy mi, aby każdy mógł wybudować swój wymarzony dom bez problemów i niespodzianek.
Aby każdy mógł spełniać swoje marzenia i cele. Ty też.

Przez te wszystkie lata stworzyłam kompletną instrukcję krok po kroku, którą przechodzę za każdym razem, gdy sprawdzam działki pod kątem możliwości zabudowy dla moich klientów.

Dziś ty również możesz samodzielnie, z pomocą tego przewodnika, sprawdzić tymi konkretnymi sposobami swoją działkę, zanim ją kupisz. Dostaniesz całą wiedzę i wskazówki potrzebne, aby wyeliminować możliwe ryzyka, które mogą sprawić, że będziesz miał problemy budową.

 • Cały przewodnik napisany jest tak, że każdy go zrozumie.
 • Nawet, jeśli dotąd nie miałeś do czynienia z urzędami, nieruchomościami, z mapami, z geodezją, czy budową, to i tak będziesz wiedział co i jak zrobić.
 • Pomogą ci w tym praktyczne ćwiczenia, w których pokażę ci konkretnie jak zacząć i co robić po kolei.
Przewodnik Jak bezpiecznie kupić działkę pod budowę domu napisany przystępnym językiem

W tym przewodniku postawiłam na praktykę.

Teorii jest w nim minimum, tylko tyle, ile jest potrzebne, abyś mógł zrozumieć po co to wszystko robisz.

Co otrzymasz, kupując przewodnik
’Jak bezpiecznie kupić działkę pod budowę domu’?

287 zł

ebook Jak bezpiecznie kupić działkę pod budowę domu

ikona na tak Ebook w formacie PDF

Ebook w formacie PDF do wydruku

Workbook w formacie PDF

Checklista Co sprawdzić przed zakupem

Checklista Pytania do sprzedającego

Checklista Co sprawdzić w terenie

Arkusz Jaka jest twoja wymarzona działka

Arkusz Opłaty przy kupnie działki

Audyt 1 wybranej działki przed zakupem pod kątem możliwości zabudowy

Dostępny od razu po zakupie

397 zł

Ebook workbook checklistamy Jak bezpiecznie kupić działkę pod budowę domu

ikona na tak Ebook w formacie PDF

ikona na tak Ebook w formacie PDF do wydruku

ikona na tak Workbook w formacie PDF

ikona na tak Checklista Co sprawdzić przed zakupem

ikona na tak Checklista Pytania do sprzedającego

ikona na tak Checklista Co sprawdzić w terenie

ikona na tak Arkusz Jaka jest twoja wymarzona działka

ikona na tak Arkusz Opłaty przy kupnie działki

Audyt 1 wybranej działki przed zakupem pod kątem możliwości zabudowy

Dostępne od razu po zakupie

795 zł

Ebook workbook checklistamy Jak bezpiecznie kupić działkę pod budowę domu plus audyt działki przed zakupem

ikona na tak Ebook w formacie PDF

ikona na tak Ebook w formacie PDF do wydruku

ikona na tak Workbook w formacie PDF

ikona na tak Checklista Co sprawdzić przed zakupem

ikona na tak Checklista Pytania do sprzedającego

ikona na tak Checklista Co sprawdzić w terenie

ikona na tak Arkusz Jaka jest twoja wymarzona działka

ikona na tak Arkusz Opłaty przy kupnie działki

ikona na tak Audyt 1 wybranej działki przed zakupem pod kątem możliwości zabudowy

Dostępne od razu po zakupie, audyt 2 dni robocze po przesłaniu danych

Dodatkowe materiały w wersji PRO i VIP

Workbook i dodatkowe materiały są dostępne tylko w pakiecie z tym przewodnikiem.
Nie można ich kupić osobno.

1. WORKBOOK 'Jak bezpiecznie kupić działkę pod budowę domu

ikona na tak Workbook pomoże ci wykonać ćwiczenia zawarte w przewodniku jeszcze łatwiej i szybciej.

ikona na tak Znajdziesz w nim dodatkowe ćwiczenia oraz gotowe szablony do wykonania ćwiczeń.

ikona na tak Żeby ułatwić ci wdrożenie wszystkiego tego, czego dowiesz się z przewodnika.

ikona na tak Żeby było bardziej przejrzyście.

Praktyczne ściągi

2. CHECKLISTY

czyli twoje ściągi, z którymi o niczym nie zapomnisz.

Zabierz je z sobą na rozmowę ze sprzedającym lub pośrednikiem nieruchomości oraz gdy jedziesz w teren oglądać działkę.

Zabierz je z sobą!

Do sprawdzenia działki

3. Osobna CHECKLISTA

Poręczna checklista na osobnym arkuszu do sprawdzenia działki.

Pozwoli ci przejść całą procedurę sprawdzenia działki szybko i sprawnie.

Miej ją pod ręką!

Jakiej działki potrzebujesz?

4. ARKUSZ

Osobny czytelny i przejrzysty arkusz pomoże ci wybrać działkę twoich marzeń.

Tak, żebyś wiedział, jakiej działki tak naprawdę konkretnie potrzebujesz.

Dla każdej osoby decyzyjnej!

Gdy wolisz czytać na papierze

5. WERSJA DO DRUKU

Wersja przewodnika do druku ma zredukowaną ilość obrazków do tych niezbędnych.

Specjalnie dla osób, które wolą wydrukować i czytać na papierze.

Czytaj tak, jak lubisz!

Dzięki tym materiałom nie pogubisz się w notatkach
i będziesz miał wszystko o twojej przyszłej działce w jednym miejscu, w czytelnej formie.

Wybór i zakup twojej przyszłej działki będzie dzięki temu łatwiejszy.
Sprawdzisz ją szybciej i w bardziej uporządkowany sposób.

Dlaczego warto zapoznać się z publikacją
’Jak bezpiecznie kupić działkę pod budowę domu’
ZANIM kupisz działkę?

ikona na tak

Na chwilę premiery to jedyny tak kompleksowy przewodnik w tej formie po zakupie działki.

Został stworzony z myślą, aby uchronić takie osoby jak ty przed stratą pieniędzy na działkę, na której (szybko) się nie wybudujesz.

Buduj zamiast rozwiązywać problemy z działką.

ikona na tak

Przewodnik napisałam na bazie swojego kilkunastoletniego doświadczenia z nieruchomościami gruntowymi.

Piszę o przypadkach, z którymi sama przez te lata się spotkałam i pokazuję ci, jak uchronić się przed wtopą.

Praktycznie, a nie tylko teoretycznie. *

ikona na tak

Dostajesz gotową, przetestowaną przez eksperta, ścieżkę krok po kroku. Lecisz po kolei według listy.

Nie wertujesz w nieskończoność internetu, nie tracisz nerwów na zastanawianie się, czy aby wszystkiego dopilnowałeś.

Oszczędzasz czas i nerwy.

(*) Nie jest to kolejny ebook z ogólnikami, wygenerowany przez sztuczną inteligencję.

ikona na tak

Tego nikt ci o zakupie działki nie powie!

tego o zakupie działki budowlanej nikt ci nie powie
 • To ulubiona sekcja wśród osób, które przeczytały ten przewodnik.
 • Obecna w większości rozdziałów.
 • To praktyczne wskazówki, których nie znajdziesz w tej formie gdzie indziej.